Нещодавні події навколо легального ринку азартних ігор в Україні призвели до несподіваного ефекту — суттєвого зростання кількості осіб, які самообмежили себе від участі в азартних іграх. Глава UGC Антон Кучухідзе у своїй колонці для «Українських новин» пояснює, що цей феномен не обов’язково свідчить про стрімке зростання проблемних гравців, а скоріше є результатом підвищеної обізнаності та нових можливостей для самообмеження.
З початку року число осіб у Реєстрі обмежених від участі в азартних іграх зросло до 7874, що є більш ніж двократним збільшенням. Завдяки галасу навколо індустрії азартних ігор, більше людей дізналися про те, як працює легальний ринок і як відрізнити легальних операторів від нелегальних.
На думку Кучухідзе підвищена обізнаність призвела до того, що не тільки проблемні клієнти стали активніше використовувати можливості самообмеження. Такі можливості стали доступні завдяки легалізації грального бізнесу. Оператори азартних ігор, що мають ліцензію та дотримуються принципів відповідальної гри, почали впроваджувати технічні обмеження для контролю небезпечної ігрової поведінки, що також сприяло цьому процесу.
З чого все почалося?
Протягом останніх місяців ситуація з азартною діяльністю в Україні була на слуху через петицію бійця Павла Петриченка. Він закликав до заборони участі військових в азартних іграх та приймання допомоги від гемблінгових компаній. Петиція набрала необхідні голоси і привела до змін у законодавстві, зокрема, до ухвалення видозміненого законопроєкту 9256-д, який передбачає ліквідацію КРАІЛ та запровадження жорстких обмежень на діяльність грального бізнесу.
Зміни в законодавстві та обмеження, що накладаються на гемблінгові компанії, викликали критику з боку представників індустрії, які вважають, що ці ініціативи лобіюють інтереси лотерейних компаній. Рішення РНБО про обмеження діяльності онлайн казино також додає напруження до ситуації.